تبلیغات آمریکا دریافت آمریکایی دولت ترامپ

تبلیغات: آمریکا دریافت آمریکایی دولت ترامپ قانون اساسی دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است / وزیر اطلاعات

وزیر اطلاعات گفت: افراط گرایی مذهبی در هر دینی و مذهبی که وجود داشته باشد به حرکت‌های نامعقول و ناهنجار از جمله تروریسم می انجامد.

داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است / وزیر اطلاعات

وزیر اطلاعات: داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است

عبارات مهم : اسلام

وزیر اطلاعات گفت: افراط گرایی مذهبی در هر دینی و مذهبی که وجود داشته باشد به حرکت های نامعقول و ناهنجار از جمله تروریسم می انجامد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین علوی طی سخنانی در سمینار تروریسم، افراط گرایی و امنیت منطقه ای در غرب آسیا در بخشی از سخنان خود ضمن تشریح علل ایجاد گروهای تروریستی تصریح کرد: داعش امروز زمین را از دست داده است ولی همچنان وجود دارد و اسلحه خود را بر روی زمین نگذاشته است و به دنبال تصاحب زمین در مناطقی چون افغانستان، پاکستان، آسیا میانه و یا هر نقطه دیگری که بتوانند، هستند تا ایده خلافت را احیا کنند.

داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است / وزیر اطلاعات

وی گفت: حاکمیت جریان های تروریستی آخر یافته است ولی وجود آن ها آخر نیافته است.

علوی افزود: جریان تکفیری و تروریستی، یک الگوی انحرافی از اسلام و خلافت اسلامی است که به وسیله استکبار دنبال شد به نحوی که این جریان را جایگزین انقلاب اسلامی کند و یا آن را به عنوان انقلاب اسلامی بدلی ارائه نماید.

وزیر اطلاعات گفت: افراط گرایی مذهبی در هر دینی و مذهبی که وجود داشته باشد به حرکت‌های نامعقول و ناهنجار از جمله تروریسم می انجامد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: استعمار جهت اینکه عطش و علاقه مندی جوانان مسلمان به انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران را از بین ببرد و آن را از مسیر مهم خود منحرف کند، تلاش کرد تا یک انقلاب اسلامی بدلی ایجاد کند و از شکل گیری یک محوریت جامع در این زمینه جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف آنها از تقویت و ایجاد جریان های تروریستی و افراطی گری این بود که یک صورت بدلی در برابر سید حسن نصر الله رهبر حزب الله لبنان ایجاد کنند، ادامه داد: سید حسن نصرالله با مقاومت 33 روزه حزب الله در برابر صهیونیست ها، تبدیل به یک الگو در بین جوانان منطقه و دنیا اسلام شد و آنها به دنبال این بودند تا صورت ای از جریان اهل سنت را در برابر صورت سید حسن نصرالله ایجاد کنند تا از محبوب شدن و صورت شدن هر چه زیاد سید حسن نصرالله جلوگیری کنند.

علوی همچنین با بیان اینکه استکبار با حمایت از جریان های تکفیری و تروریستی تلاش داشت که از گسترش جریان مقاومت جلوگیری کند، اظهار کرد: آنها جریان های تروریستی را ایجاد کردند تا مسلمانان را به درگیری در بین خود مشغول کنند. چنان که تفنگ ها از سمت صهیونیست ها به سمت خود مسلمانان نشانه رود. آنها در واقع تلاش داشتند تا جریان مقاومت را بشکنند.

داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است / وزیر اطلاعات

وزیر اطلاعات افزود: آنها با حمایت از جریانهای تکفیری و تروریستی تلاش کردند که کشورهای اسلامی را در عقب ماندگی و فقر نگاه دارند و متاسفانه کشورهایی چون لیبی، افغانستان، عراق و سوریه قربانی این اهداف شدند.

وی با بیان اینکه استکبار تلاش کرد صورت ای خشن از اسلام ارائه کند و پروژه اسلام هراسی را از طریق حمایت از این گروه های تروریستی به پیش ببرد، خاطر نشان کرد: آنها در همین چارچوب تلاش کردند که احساسات جوانان پرشور منطقه و کشورهای اسلامی را در میدان تکفیر خالی کنند. به جای اینکه این احساسات در جهت مقابله با اسرائیل به کار گرفته شود.

وزیر اطلاعات گفت: افراط گرایی مذهبی در هر دینی و مذهبی که وجود داشته باشد به حرکت‌های نامعقول و ناهنجار از جمله تروریسم می انجامد.

علوی گفت: با رهبری جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و هدایت های مقام معظم رهبری جبهه مقاومت در برابر این جریانها ایستادگی کرد. البته در آن دوران در کشور کسانی بودند که در این زمینه تردید داشتند که آیا ما باید در این برهه از جریان مقاومت حمایت کنیم یا نه ولی اگر جریان مقاومت نبود ما اکنون چه وضعی داشتیم؟ ما امروز شاهد هستیم که جریان مقاومت علیرغم بعضی زخم ها و پرسشها دست به زانو گرفته ایستاده است و هویت خود را در برابر دشمن های احیا کرده است.

وی با اشاره به اینکه در اوضاع کنونی حماس نیز بار دیگر به جریان مقاومت وصل می شود، ادامه داد: شاهد این هستیم که بار دیگر بسیاری از جوانان هوشمند در منطقه و دنیا اسلام به سمت جریان مقاومت گرایش پیدا کرده اند. حامی تروریست ها در منطقه از جمله عربستان دچار سرخوردگی شده است و در پی این سرخوردگی اقدام به انجام حرکات جنون آمیز می کند و دست به دست صهیونیست ها داده است.

داعش اسلحه خود را زمین نگذاشته است / وزیر اطلاعات

علوی با بیان اینکه آنها از این شکست ها دچار سرخوردگی شده است اند اظهار کرد:در دنیای اسلام نفرت از آمریکا و اسرائیل و هم پیمانان آن زیاد کردن پیدا کرده است و اقدام اخیر ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تلاش این کشور جهت انتقال سفارتش از تلاویو به قدس باعث شده است تا بار دیگر روح وحدت و همبستگی در برابر این اقدام در دنیا اسلام دمیده شود.

وی افزود: سرویس های اطلاعاتی کشورهای اسلامی در مبارزه با گروه هیا تروریستی در منطقه به تجربه گرانقدری دست پیدا کردند و به همگرایی خوبی نائل شدند. شرکت های تروریستی جاذبیت خود را در بین جوانان از دست داده اند و نفس های نهایی را می کشند و در همین چارچوب مشاهده می کنیم که دچار انشعاب و درگیری با یکدیگر شده است اند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه باید با همگرایی و هم اندیشی فراتر از بحث ملیت ها و جغرافیا در جهت مبارزه با تروریسم و افراطی گری حرکت کنیم، خاطر نشان کرد: کنفرانس امنیتی پایتخت کشور عزیزمان ایران با این نشانه کار خود را شروع کرده است.

این عضو دولت در بخش دیگر از صحبت های خود با تاکید بر اینکه افراطی گری مذهبی در هر دین و مذهبی که وجود داشته باشد به حرکت های نامعقول و ناهنجار از جمله تروریسم می انجامد، ادامه داد: در واقع باید گفت افراطی گری مذهبی در آخر سر از تروریسم در می آورد و ما این را در برهه های متفاوت مشاهده کرده ایم.

وی با بیان اینکه جهت اینکه تروریسم را بهتر بشناسیم می بایست سیر تاریخی و بسترهای تاریخی شکل گیری آن را مرور کنیم، اظهار کرد: ریشه افراطی گری در دنیای اسلام در اخوان المسلمین در مصر و وهابیت در عربستان هست. بعد از فروپاشی عثمانی و تقسیم این منطقه به کشورهایی چون ترکیه، عراق، سوریه لبنان و … و همچنین الغاء مسئله خلافت به وسیله پارلمان ترکیه، بعد از مدتی خلافت به عنوان یک گمشده بخشی از آرمانگرایان اسلامی تبدیل شد و عده ای در پی احیای مجدد خلافت برآمدند. چراکه فکر می کردند راه احیای عظمت و مجد از دست رفته دنیای اسلام در گرو احیای خلافت است.

وی با بیان اینکه احیای خلافت یکی از عوامل حرکت های نهضتی و استقلال طلبانه در بعضی مناطق شد، افزود: بعضی جهت احیای خلافت به سمت انجام کارها تروریستی سوق داده شدند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اشغال بعضی از کشورهای اسلامی به وسیله اشغالگران در برهه ای از تاریخ گفت: این اشغالگری از جمله عواملی بود که بعضی از جوانان در کشورهای اشغال شده است را به این سمت سوق داد که جهت استقلال کشورشان با اشغالگران مقابله کنند و در همین فرآیند بعضا این بستر تهیه آن انجام شد که افراطی گری مذهبی شکل بگیرد و در همین چارچوب تروریسم به عنوان روشی جهت مقابله با استعمار مورد توجه قرار بگیرد.

علوی در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه در حال حاضر استعمار مستقیم نداریم ولی بعضی از قدرت های بزرگ بر پایه منافع و امنیت ارزش تصمیم ها و عواملی را به بعضی از کشورهای اسلامی و ضعیف دیکته می کنند، ادامه داد: در همین چارچوب بعضی از نیروهای استقلال طلب و آزدی خواه در این کشورها جهت مقابله با این دیکته های تحمیلی متاسفانه به جای اینکه از روش های عقلانی استفاده کنند به روش افراط گرایانه گرایش پیدا کردند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه استکبار همواره از تروریسم و بستر آن جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کرده هست، توضیح داد: آنها با حمایت از تروریست ها و جریان های تکفیری در منطقه تلاش کردند جنگ و درگیری را به داخل خود کشورهای اسلامی بکشانند تا اسرائیل از کانون توجه مسلمانان خارج شود و استعمارگرایان بتوانند سیاستهای خود را آسانتر به پیش ببرند.

وی گفت: ترامپ در صحبت هفته قبل خود اعلام کرد که 20 سال پیش می بایست قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت آشنا می شد و در این زمینه بیست سال تاخیر شده است هست. حال این پرسش مطرح است که چه عواملی باعث شد که آمریکایی ها در این زیمه 20 سال تاخیر کند و اکنون چه اتفاقی افتاده که این زمینه جهت آنها فراهم شده است تا صحبت از انتقال از تلاویو به قدس کنند. پیش از این وحدتی که در دنیا اسلام وجود داشت و تاکید کشورهای اسلامی مبنی بر اینکه صهیونیستها ترساندن اول دنیا اسلام هستند، باعث شده است بود که آنها نتوانند به آسانی صحبت از این عنوان کنند ولی اکنون متاسفانه در بین کشورهای اسلامی اجماع و وحدتی نیست و دیگر آن نگاه که صهیونیست ها ترساندن اول دنیا اسلام هستند، حاکم نیست.

وزیر اطلاعات ادامه داد: آنها در شرایطی این اقدام را انجام دادند که تروریست ها ضربه کاری از جریان مقاومت خرودند و حامیان آنها دچار سرخوردگی شده است اند و از این سرخوردگی دست به رفتارهای جنون آمیز می زنند

وی با بیان اینکه خوشبختانه اقدام اخیر آمریکا با استقبال دیگر کشورها حتی هم پیمنانان آنها روبرو نشد حتی اتحادیه اروپا نیز این تصمیم را زیر پرسش برد، در ادامه سخنان خود تاکید کرد: تحقیر ملتها و مذاهب نیز از دیگر عوامل رویش تروریسم هست. هنگامی که قومیت، ملیت و مذهبی تحقیر شوند، این خود منشا ناهنجاری خواهد شد عقده حقارتبی به و جود می آورد که نتیجه آن نا هنجاری است.

علوی یکی از عوامل گرایش جوانان مسلمان در کشورهای اروپایی و آمریکایی به جریانهای تروریستی و تکفیری در منطقه را عامل عقده نکبت بیان کرد و گفت: می بینید که بعضی از آنها در حالیکه شرایط اقتصادی مناسبی داشتند به این گروه های تروریستی گرایش پیدا کردند و این به خاطر این بود که در این کشورها با آنها به عنوان شهروندان درجه دوم برخورد می شد و این نکبت ها و برخوردها باعث شد که آنها به سمت این گروه ها میل به پیدا کنند.

وزیر اطلاعات همچنین عصبیت های نژادی و مذهبی را نیز از جمله عوامل گرایش به تروریست بیان کرد و گفت: بعضی به اخاطر عصبیت ها نژادی و مذهبی به جای اینکه در مسیر عقلانیت حرکت کنند به عصبیت روی می آورند و این خود باعث تروریسم می شود. قرائت های دینی که مبتنی بر عقلانیت است سر از تروریسم بر نمی آورد ولی قرائت های دینی که مبتنی بر عصبیت است آخر به تروریسم گرایش پیدا می کند.

وی در بخشی از صحبت های خود در همین چارچوب گفت: در مذاکراتی که با سرویس های اطلاعاتی آلمان داشتیم جهت آنها مثالی زدیم. به آنها گفتیم مرکز اسلامی هامبورگ 70 است که در آلمان فعالیت می کند و قرائت این مرکز از اسلام مبتنی بر عقلانیت است و همین باعث شده است که در طی این 70 سال حتی یک تروریست نیز از این مرکز خارج نشود ولی دیگر مراکز اسلامی که تحت تاثیر اندیشه وهابیت هستند وضعیتشان اینگونه نیست و تحت تاثیر این اندیشه وهابیت به کارها تروریستی گرایش پیدا کردند.

علوی با بیان اینکه قرائت گروه تروریستی مثل داعش از اسلام مبتنی بر عقلانیت نیست اظهار کرد: امروز جریانها تروریستی در منطقه همچون داعش ضربه های اساسی خورده اند. آنها امروز حاکمیت در زمین خود را از دست داده اند ولی همچنان وجود دارند و اسلاحه های خود را بر زمین نگذاشته اند. آنها به دنبال تصاحب زمین در کشورهایی همچون افغانستان، پاکستان، آسیای میانه و هر جای دیگری که جهت آنها امکانش فراهم بشود، هستند تا ایده خلافت خود را احیا کنند.

وی با بیان اینکه جریان های تروریستی حاکمیت ارزش به آخر رسیده ولی وجود آنها آخر نیافته هست، در بخشی ازصحبت های خود اظهار کرد: آمریکا، بعضی از کشورهای اروپایی و دشمن های اسلام در صدد هستند تا جریان افراطی را که منشا تروریسم است به عنوان دین اسلام به جهانیان معرفی کنند. به نحوی که اسلام را منشا تروریسم قلمداد کنند.

علوی با بیان اینکه آنچه که نطفه تروریسم را منعقد می کند این نیست بلکه افراطی گری هست، خاطر نشان کرد: وهابیت به تدریج به ایدئولوژی جریان تروریسم تبدیل شده است است و افرادی که از جریان اخوان المسلمین در این مسیر قرار گرفته اند به تدریج به اندیشه وهابیت گرایش پیدا کرده اند. امروز وهابیت ایدئولوژی جریانهای تروریستی است و حامیان مالی آنها کشورهایی مانند عربستان، قطر و بعضا کویت هستند.

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | اطلاعات | تروریسم | اطلاعات | تروریستی | وزیر اطلاعات | انقلاب اسلامی | گروه تروریستی | مبارزه با تروریسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs